Nowa Toyota Yaris z najwyższą wartością rezydualną w segmencie B

Firma Info-Ekspert przedstawiła swoje najnowsze wyliczenia

2020-05-25

Jak wynika z najnowszych analiz firmy Info-Ekspert, nowa Toyota Yaris ma najwyższą wartość rezydualną w klasie miejskich aut. Czwarta generacja Yarisa trafi do salonów jeszcze w tym roku. Obecnie trwa przedsprzedaż tego modelu.

Nowa generacja Toyoty Yaris najlepiej utrzymuje wartość po zakupie

Z wyliczeń analityków Info-Ekspert wynika, że Toyota Yaris nowej generacji po 36 miesiącach użytkowania i przebiegu 60 000 km zachowa aż 62,4% początkowej wartości. W badaniu uwzględniono nowy model Yarisa w wersji Active z silnikiem 1.0 o mocy 72 KM.

Pozostałe samochody z tego segmentu według Info-Ekspert mogą mieć wartość rezydualną nawet o około 10 punktów procentowych niższą od nowej Toyoty.

„W Polsce od lat zakup modeli Toyoty utożsamiany jest z gwarancją wysokiej jakości, długoletnią bezawaryjną eksploatacją oraz niską utratą wartości. Postrzeganie Toyoty na naszym rynku to jej ogromny atut, który ma odzwierciedlenie w wartościach rezydualnych. Poprzednie generacje Yarisa cieszyły się dużą popularnością wśród klientów, charakteryzowały się bardzo niską uratą wartości, a egzemplarze z polskiej sieci błyskawicznie znajdowały nabywców na rynku wtórnym, osiągając wysokie wartości transakcyjne” – podkreślał Dariusz Wołoszka, Kierownik Działu Wartości Rezydualnych.

„Oferta czwartej generacji Yarisa jest jeszcze bardziej atrakcyjna (zmodernizowany design, przestronna przestrzeń pasażerska, nowe układy napędowe oraz mnogość systemów z zakresu bezpieczeństwa i komfortu), dzięki czemu po 3 latach i przebiegu 60 000 km nowy Yaris zachowa ponad 62% swojej początkowej wartości, co jest najlepszym wynikiem w segmencie B” – kontynuował Dariusz Wołoszka.

Firma analityczna Info-Ekspert

Info-Ekspert od 28 lat monitoruje rynek motoryzacyjny w Polsce. Określając wartości rezydualne poszczególnych modeli, jej eksperci biorą pod uwagę wiele czynników, w tym m.in. opinię o marce i modelu, politykę cenową i rabatową producenta, popyt na konkretny model, cykl życia pojazdu, rodzaj nadwozia, ofertę silnikową, wyposażenie.

Nowy Yaris – najbezpieczniejszym modelem w klasie

Czwarta generacja Toyoty Yaris już wkrótce zadebiutuje na rynku. Najnowszy miejski hatchback Toyoty został opracowany z myślą o europejskich kierowcach. Powstał na platformie TNGA, która zapewnia solidną, sztywną konstrukcję, nisko położony środek ciężkości i pewne prowadzenie.

W architekturze TNGA został opracowany również napęd hybrydowy czwartej generacji, w który może być wyposażony Yaris. Ma on moc 114 KM i jest oparty na 3-cylindrowym silniku Dynamic Force o pojemności 1,5 litra. Do wyboru są również silniki benzynowe – 1,0 l o mocy 72 KM, współpracujący z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów, a także jednostka 1,5 l o mocy 121 KM, sparowana z 6-stopniową skrzynią manualną lub automatyczną CVT.

Nowa Toyota Yaris będzie najbezpieczniejszym samochodem w segmencie B. Standardowym wyposażeniem tego modelu będzie pakiet systemów Toyota Safety Sense drugiej generacji. Składa się on z układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, układu rozpoznawania znaków drogowych (RSA), automatycznych świateł drogowych (AHB), układu zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA), inteligentnego tempomatu adaptacyjnego (IACC), systemu automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) i systemu wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS). Nowością są także poduszki powietrzne między kierowcą i pasażerem w pierwszym rzędzie siedzeń.

Dowiedz się więcej

Toyota Yaris czwartej generacji Toyota Yaris czwartej generacji Drugi tytuł European Car of the Year w historii modelu Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Premiera 4. generacji Toyoty Yaris Premiera 4. generacji Toyoty Yaris Zobacz nowe subkompaktowe auto Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Poznaj subkompaktowy model oparty na TNGA Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B