Nowa Toyota Yaris z najwyższą wartością rezydualną w segmencie B

Firma Info-Ekspert przedstawiła swoje najnowsze wyliczenia

2020-05-25

Jak wynika z najnowszych analiz firmy Info-Ekspert, nowa Toyota Yaris ma najwyższą wartość rezydualną w klasie miejskich aut. Czwarta generacja Yarisa trafi do salonów jeszcze w tym roku. Obecnie trwa przedsprzedaż tego modelu.

Nowa generacja Toyoty Yaris najlepiej utrzymuje wartość po zakupie

Z wyliczeń analityków Info-Ekspert wynika, że Toyota Yaris nowej generacji po 36 miesiącach użytkowania i przebiegu 60 000 km zachowa aż 62,4% początkowej wartości. W badaniu uwzględniono nowy model Yarisa w wersji Active z silnikiem 1.0 o mocy 72 KM.

Pozostałe samochody z tego segmentu według Info-Ekspert mogą mieć wartość rezydualną nawet o około 10 punktów procentowych niższą od nowej Toyoty.

„W Polsce od lat zakup modeli Toyoty utożsamiany jest z gwarancją wysokiej jakości, długoletnią bezawaryjną eksploatacją oraz niską utratą wartości. Postrzeganie Toyoty na naszym rynku to jej ogromny atut, który ma odzwierciedlenie w wartościach rezydualnych. Poprzednie generacje Yarisa cieszyły się dużą popularnością wśród klientów, charakteryzowały się bardzo niską uratą wartości, a egzemplarze z polskiej sieci błyskawicznie znajdowały nabywców na rynku wtórnym, osiągając wysokie wartości transakcyjne” – podkreślał Dariusz Wołoszka, Kierownik Działu Wartości Rezydualnych.

„Oferta czwartej generacji Yarisa jest jeszcze bardziej atrakcyjna (zmodernizowany design, przestronna przestrzeń pasażerska, nowe układy napędowe oraz mnogość systemów z zakresu bezpieczeństwa i komfortu), dzięki czemu po 3 latach i przebiegu 60 000 km nowy Yaris zachowa ponad 62% swojej początkowej wartości, co jest najlepszym wynikiem w segmencie B” – kontynuował Dariusz Wołoszka.

Firma analityczna Info-Ekspert

Info-Ekspert od 28 lat monitoruje rynek motoryzacyjny w Polsce. Określając wartości rezydualne poszczególnych modeli, jej eksperci biorą pod uwagę wiele czynników, w tym m.in. opinię o marce i modelu, politykę cenową i rabatową producenta, popyt na konkretny model, cykl życia pojazdu, rodzaj nadwozia, ofertę silnikową, wyposażenie.

Nowy Yaris – najbezpieczniejszym modelem w klasie

Czwarta generacja Toyoty Yaris już wkrótce zadebiutuje na rynku. Najnowszy miejski hatchback Toyoty został opracowany z myślą o europejskich kierowcach. Powstał na platformie TNGA, która zapewnia solidną, sztywną konstrukcję, nisko położony środek ciężkości i pewne prowadzenie.

W architekturze TNGA został opracowany również napęd hybrydowy czwartej generacji, w który może być wyposażony Yaris. Ma on moc 114 KM i jest oparty na 3-cylindrowym silniku Dynamic Force o pojemności 1,5 litra. Do wyboru są również silniki benzynowe – 1,0 l o mocy 72 KM, współpracujący z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów, a także jednostka 1,5 l o mocy 121 KM, sparowana z 6-stopniową skrzynią manualną lub automatyczną CVT.

Nowa Toyota Yaris będzie najbezpieczniejszym samochodem w segmencie B. Standardowym wyposażeniem tego modelu będzie pakiet systemów Toyota Safety Sense drugiej generacji. Składa się on z układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, układu rozpoznawania znaków drogowych (RSA), automatycznych świateł drogowych (AHB), układu zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA), inteligentnego tempomatu adaptacyjnego (IACC), systemu automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) i systemu wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS). Nowością są także poduszki powietrzne między kierowcą i pasażerem w pierwszym rzędzie siedzeń.

Dowiedz się więcej

Yaris kontra Yaris Yaris kontra Yaris Przygoński o kulisach testu Wszystko, czego potrzebujesz Wszystko, czego potrzebujesz Wybierz oryginalne akcesoria Toyoty Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne Inwestycje Toyoty w Polsce Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Toyota Yaris czwartej generacji Toyota Yaris czwartej generacji Drugi tytuł European Car of the Year w historii modelu Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha