1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Udane pierwsze półrocze programu Toyota Pewne Auto
18 lipca 2023

Sprzedaż używanych aut z gwarancją wzrosła o 20%

Udane pierwsze półrocze programu Toyota Pewne Auto

W pierwszej połowie 2023 roku w ramach programu Toyota Pewne Auto sprzedano 13 885 samochodów. Największą popularnością cieszyły się takie modele, jak Corolla, Yaris oraz Toyota C-HR. Auta z rynku wtórnego można kupić już w 80 stacjach dilerskich Toyoty.

Toyota Pewne Auto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży samochodów używanych. W ramach tego programu oferowane są sprawdzone używane samochody Toyoty i innych marek o znanej historii, zweryfikowanym stanie technicznym i kompleksowym przeglądzie. Auta te sprzedawane są z gwarancją, a przy zakupie oferowane są różne formy finansowania. Pojazd można też ubezpieczyć na atrakcyjnych warunkach.

Sieć dilerska Toyota Pewne Auto liczy już 80 punktów w całej Polsce. W ostatnim czasie dołączyły do nich stacje Toyota Professional Wrocław – Siechnice oraz Toyota Professional Bielsko-Biała. W ramach programu funkcjonują również odrębne salony Toyota Pewne Auto. W najbliższych miesiącach planowane jest otwarcie kolejnej placówki w Warszawie.

Rekordowe półrocze Toyota Pewne Auto

W pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku sprzedaż samochodów używanych w ramach programu Toyota Pewne Auto wzrosła o 20%. Klienci nabyli łącznie 13 885 aut wszystkich marek. 79% z nich stanowiły samochody Toyoty.

Najchętniej wybieranym modelem była Corolla. Samochód ten znalazł 3187 nabywców. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też Yaris (2219 aut) oraz Toyota C-HR (1449 aut).

Wzrosła też sprzedaż używanych hybryd (o 4 p.p.). W pierwszym półroczu auta ze zelektryfikowanymi napędami stanowiły 35% wszystkich samochodów objętych programem. Największą popularnością cieszyła się Corolla Hybrid – sprzedano 1483 egz. tego auta.

Klienci chętnie sięgali też po hybrydowe SUV-y i crossovery z drugiej ręki. Od stycznia do czerwca w ramach Toyota Pewne Auto sprzedano 1250 egz. używanej Toyoty C-HR oraz 681 egz. modelu RAV4 Hybrid.

Najwyższa jakość obsługi klienta

„Trwałość i niezawodność to od lat atuty samochodów Toyoty, także tych z drugiej ręki. W ramach programu Toyota Pewne Auto klienci są obsługiwani jak przy zakupie nowego auta. Mają pewność, że kupują dokładnie sprawdzone auto, na które udzielamy gwarancji. Atutem naszej sieci jest dobra dostępność modeli hybrydowych. Wielu naszych klientów przychodzi do nas już z zamiarem zakupu hybrydowej Toyoty, ze względu na ich niewielkie zużycie paliwa i dobre trzymanie wartości” – podkreślił Piotr Jeżak, kierownik programu Toyota Pewne Auto i Lexus Select.

Warto zaznaczyć, że w stacjach Toyota Pewne Auto klienci spotykają się z takim samym poziomem obsługi jak w standardowych salonach Toyoty:

  • samochody objęte programem mają udokumentowaną historię i przebieg oraz otrzymują gwarancję nawet do 10 lat,

  • kupujący otrzymuje rzetelną informację o stanie samochodu na podstawie wszechstronnej, zestandaryzowanej kontroli jakości, z której przygotowywany jest 145-punktowy protokół, obejmujący m.in. zgodność numeru VIN, działanie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, multimediów i systemów bezpieczeństwa, stan tapicerki i materiałów wykończeniowych, działanie świateł, pomiar grubości lakieru oraz kontrolę stanu nadwozia pod kątem zarysowań, wgnieceń i rdzy czy pasowania zderzaków i drzwi,

  • przy zakupie można skorzystać z szerokiej oferty finansowania, w tym z wynajmu długoterminowego, standardowego leasingu i kredytu, a także z programu finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia.

Auta innych marek są przygotowane do sprzedaży zgodnie z tymi samymi zasadami i procedurami co samochody Toyoty.