1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Consumer Reports 2023
21-02-2023

W Top10 najlepszych samochodów – cztery modele Toyoty i Lexusa

Consumer Reports 2023
Coroczny ranking Consumer Reports to najbardziej cenione i wiarygodne potwierdzenie jakości samochodów na amerykańskim rynku. W 2023 roku w zestawieniu 10 najlepszych aut znalazły się aż cztery modele Toyoty i Lexusa – Corolla Hybrid, Corolla Cross, Camry Hybrid i Lexus NX 350h.
  • Największa niezależna organizacja konsumencka w Stanach Zjednoczonych –Consumer Reports – opublikowała najnowszy ranking „Best Cars of the Year: 10 Top Picks of 2023”. W zestawieniu 10 najlepszych samochodów z rocznika 2023 znalazły się aż cztery modele produkcji Toyota Motor Corporation: Corolla Hybrid, Corolla Cross, Camry Hybrid i Lexus NX350h. Toyota jest jedyną marką reprezentowaną na tej liście przez więcej niż jeden model.

Jak zaznacza Consumer Reports, w najnowszym zestawieniu znalazły się wyjątkowe modele, które spełniają najwyższe standardy pod względem wydajności, właściwości jezdnych, bezpieczeństwa i niezawodności. Zwycięskie pojazdy zostały wybrane spośród ponad 200 przetestowanych modeli. Każdy z nich wyróżnia się świetnymi wynikami w testach drogowych, najwyższą niezawodnością i bezpieczeństwem. 

„Mówiąc najprościej, wskazaliśmy pojazdy, które nasi eksperci z entuzjazmem poleciliby rodzinie i przyjaciołom. Nie jest zaskoczeniem, że Toyota, która w naszym rankingu zazwyczaj mocno zaznacza swoją obecność, także tym razem jest dobrze reprezentowana. Toyoty są znane z napędów łączących wysoką kulturę pracy z wydajnością i dynamiką, małego zużycia paliwa i niezawodności” – podkreśliła redakcja portalu Consumer Reports.

Toyota Corolla Hybrid została uznana przez Consumer Reports za najlepszy samochód kompaktowy. Zdaniem ekspertów hybryda ta wyznacza nowe standardy pod względem tego, co jest możliwe w niewielkich, przystępnych cenowo samochodach. Jest nie tylko wyjątkowo oszczędna, lecz posiada również wiele zaawansowanych rozwiązań, w tym standardowy zestaw systemów wsparcia kierowcy Toyota Safety Sense 3. generacji. 

W 2023 roku Corolla przeszła facelifting, wraz z którym zyskała m.in. dwa napędy hybrydowe najnowszej, 5. generacji – mocniejsze i bardziej wydajne niż poprzednie.

  • Toyota Corolla Cross to najlepszy kompaktowy SUV 2023 roku. Pod względem niezawodności Consumer Reports przyznał nowej Toyocie najwyższą ocenę 5 na 5. Szczególną uwagę zwrócono na napęd 2.0 Hybrid Dynamic Force 5. generacji o łącznej mocy 197 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 7,6 s, a jednocześnie zapewnia wyjątkowo niskie zużycie paliwa od 5,0 l/100 km wg WLTP. Opcjonalny napęd na cztery koła AWD-i sprawia, że auto jest jeszcze bardziej dynamiczne (7,5 s od 0 do 100 km/h), a jednocześnie prowadzi się pewniej i bezpieczniej. 

    Jak podkreśla redakcja Consumer Reports, biorąc pod uwagę solidną listę standardowego wyposażenia i najwyższe noty za niezawodność, Corolla Cross to mądry wybór.

Miano najlepszego sedana średniej wielkości zyskała Toyota Camry Hybrid. Model ten wyróżnia się niezrównaną oszczędnością paliwa, potwierdzoną w niezależnych testach przeprowadzonych przez Consumer Reports. Camry oferuje komfortową jazdę, pewne prowadzenie, wygodne siedzenia oraz proste w obsłudze elementy sterowania na kokpicie i konsoli centralnej. Bogate wyposażenie zawiera m.in. oferowany we wszystkich wersjach zestaw technologii bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense generacji 2.5. 

Camry to od lat jeden z najpopularniejszych samochodów w Stanach Zjednoczonych, uważany za synonim komfortu, praktyczności i niezawodności.

Lexus NX 350h został uznany za najlepszy luksusowy SUV. Auto z hybrydowym układem o pojemności 2,5 litra i mocy 243 KM występuje z napędem na przód lub z inteligentnym napędem na cztery koła E-FOUR. W niezależnych testach Consumer Reports hybrydowy Lexus wykazał się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa na tle swojego segmentu (średnio od 5,6 l/100 km wg WLTP) oraz przyjemnym, płynnym i cichym poruszaniem się na samym silniku elektrycznym. 

Kabina Lexus NX 350h jest ekskluzywna, wykończona wysokiej jakości materiałami i z wygodnymi przednimi fotelami zapewniającymi dobre podparcie. Na tylnej kanapie jest więcej miejsca niż sugerują kompaktowe wymiary nadwozia. Standardowe wyposażenie obejmuje systemy bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + trzeciej generacji. 

„NX to zachwycający luksusowy SUV, którego kierowcy docenią za wysokiej jakości wnętrze i praktyczność” – podsumowuje redakcja Consumer Reports.