Toyota zdobyła 3 nagrody w konkursie Fleet Derby 2016

Najlepsza motoryzacyjna marka flotowej

2016-06-29

Toyota uzyskała tytuł najlepszej motoryzacyjnej marki flotowej w plebiscycie Fleet Derby 2016. Za najlepszy produkt w kategorii Eco eksperci uznali technologię hybrydową Toyoty, najnowocześniejszą na rynku. Nowy Prius został wyróżniony jako najlepszy ekologiczny samochód dla managera. To pokazuje przewagę konkurencyjną Toyoty, którą marka zawdzięcza swoim zaawansowanym napędom hybrydowym.

Toyota co roku zdobywa nagrody we wszystkich konkursach flotowych w Polsce. W tegorocznym plebiscycie Fleet Derby marka uzyskała trzy statuetki. Toyota wyróżnia się na rynku bardzo wysoką jakością i niezawodnością swoich samochodów, najnowocześniejszą technologią, szczególnie w dziedzinie ekologicznych napędów i systemów bezpieczeństwa, niskimi kosztami eksploatacji oraz wysokimi wartościami rezydualnymi.

Eksperci biorący udział w głosowaniu wybrali Toyotę najlepszą marką flotową roku. Toyota ma w swojej ofercie atrakcyjne, nowoczesne modele, chętnie wybierane przez klientów biznesowych, a także korzystne i wygodne programy finansowania i obsługi flotowej, adresowane zarówno do dużych przedsiębiorstw, jak i do mniejszych firm.

Toyota jako pierwsza wprowadziła na rynek masowo produkowany samochód hybrydowy i do dziś pozostaje liderem rynku hybryd. Japońska firma dysponuje najnowocześniejszą technologią hybrydową oraz najbogatszą gamą modeli. Łączna sprzedaż tych samochodów przekroczyła już 9 milionów, a Prius pozostaje najpopularniejszym autem hybrydowym na świecie.

Nowa generacja Toyoty Prius wprowadza nowe standardy, jeśli chodzi o oszczędność i komfort jazdy. Auto wyróżnia się zużyciem paliwa aż o 15% mniejszym niż poprzedni model. Nowa platforma TNGA pozwoliła obniżyć środek ciężkości, poprawić właściwości jezdne i od nowa zaprojektować bardziej dynamiczne nadwozie o przykuwającym wzrok designie oraz przestronniejsze, bardziej komfortowe wnętrze. Nowy napęd pracuje ciszej i bardziej dynamicznie, zapewniając intensywniejsze wykorzystanie silnika elektrycznego i większą elastyczność.

W Europie, także w Polsce, hitem sprzedaży na rynku hybryd jest Auris Hybrid. W ubiegłym roku Toyota sprzedała w Polsce 2690 Aurisów z tym napędem, co stanowiło 35% całkowitej sprzedaży modelu. Klienci biznesowi kupili 934 egzemplarze Aurisa z układem hybrydowym (35% wszystkich sprzedanych Aurisów hybrydowych). W pierwszym półroczu tego roku udział samochodów kupionych przez firmy w sprzedaży Aurisa Hybrid wzrósł do 48% (913 egz.).

W piątej edycji Fleet Derby zagłosowało ponad 58 tys. ekspertów z branży flotowej. Do konkursu zostały zgłoszone 63 produkty i usługi flotowe, 49 samochodów, 35 marek motoryzacyjnych oraz 33 osobowości.

Dowiedz się więcej

Toyota Toyota z nagrodami Fleet Derby Toyota z nagrodami Fleet Derby W tym roku aż trzy statuetki Zespół Toyota Motor Poland-Simulang Zespół Toyota Motor Poland-Simulang wygrał Rajd Monte Carlo New Energy Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Dowiedz się więcej Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Wielki Test Salonów 2020 Wielki Test Salonów 2020 Toyota i Lexus dominują Toyota ponownie liderem branży Toyota ponownie liderem branży Ranking Best Global Brands 2020 Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Zobacz najnowszy raport BrandZ 2020 Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Poznaj dokonania Toyoty „Polska rusza” „Polska rusza” Poznaj nową wakacyjną ofertę Toyoty Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce Toyota w styczniu została liderem rynku w Polsce 6700 zarejestrowanych Toyot Toyota po raz 16. najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota po raz 16. najcenniejszą marką motoryzacyjną Interbrand 2019 Toyota powalczy o tytuł Samochodu Roku 2020 Toyota powalczy o tytuł Samochodu Roku 2020 Sprawdź szczegóły