Firmy najczęściej wybierają Toyotę

Dane z I półrocza 2022 roku

2022-07-06

W pierwszej połowie 2022 roku odnotowano 25 837 firmowych rejestracji samochodów osobowych Toyoty, dzięki czemu stała się ona najczęściej wybieraną marką przez klientów flotowych. Najpopularniejszym autem flotowym w Polsce była Corolla. W pierwszej dziesiątce znalazły się także takie modele, jak RAV4, Yaris i Toyota C-HR. 6 modeli Toyoty– Yaris, Corolla, RAV4 i Toyota C-HR oraz PROACE CITY i Hilux – były liderami segmentów.

W pierwszej połowie 2022 roku polskie firmy zarejestrowały łącznie 25 837 samochodów osobowych Toyoty. Dało to marce pozycję lidera i udział w rynku flotowym na poziomie 17,3% (+1,7 p.p.).

Biorąc pod uwagę wszystkie samochody do 3,5 t, Toyota również zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 28 168 rejestracji i udziałem w rynku na poziomie 16% (+1,7 p.p.).

Firmy najczęściej wybierają Toyotę

Tylko w czerwcu do klientów flotowych trafiło 4976 samochodów Toyoty do 3,5 t, w tym 4717 aut osobowych. To blisko 2 razy więcej niż w przypadku drugiej najczęściej wybieranej marki.

Corolla najpopularniejszym samochodem flotowym

Najchętniej wybieranym autem flotowym była Corolla. W czerwcu firmy zarejestrowały 1728 egz. tego modelu, a w ciągu całego półrocza – 9374 egz. Aż 6,3% wszystkich samochodów, które trafiły w tym roku do flot, to właśnie kompaktowa Toyota.

Dużą popularnością wśród firm cieszyły się również takie modele, jak RAV4, Yaris. RAV4 pierwsze półrocze zakończył na trzecim miejscu z liczbą 3948 rejestracji, a Yaris – na czwartym (3592 rejestracji). Toyota C-HR (3506 rejestracji) zajęła szóste miejsce, zaś w czerwcu uzyskała drugi wynik (1070 rejestracji).

Firmy najczęściej wybierają Toyotę

Yaris, Corolla, Toyota C-HR i RAV4 były też najpopularniejszymi modelami w swoich segmentach – zarówno w czerwcu, jak i w całym półroczu.

Uwagę klientów flotowych przyciągnęły również nowe modele Toyoty. Aygo X w tym gronie klientów w czerwcu zarejestrowano 91 razy, co dało mu trzecie miejsce w segmencie. Od początku obecności na rynku firmy zarejestrowały 222 egz. Aygo X.

Yaris Cross był w I półroczu trzecim najpopularniejszym SUV-em segmentu B we flotach z wynikiem 1006 rejestracji. W czerwcu firmy zarejestrowały 166 egz. tego modelu (4. miejsce).

„Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie firm naszymi samochodami, w szczególności niskoemisyjnym napędem hybrydowym. Corolla już jednoznacznie kojarzy się z autem flotowym, a wraz z Yarisem, RAV4 i stylową Toyotą C-HR stanowi żelazną czwórkę, która kompleksowo odpowiada na potrzeby polskich firm” – podkreślił Mirosław Sochacki, Corporate Sales Senior Manager Toyota Central Europe.

„Klienci flotowi zwrócili uwagę także na nasze nowe modele. Yaris Cross trafił do flot w tym roku w liczbie ponad 1 000 egz., a debiutujący w drugim kwartale crossover Aygo X – już ponad 220 egz. Razem ze schodzącym modelem Aygo małe Toyoty znalazły w tej części rynku nabywców na prawie 700 egz, co daje Toyocie w sumie drugie miejsce w segmencie A” – kontynuował Mirosław Sochacki.

Firmy najczęściej wybierają Toyotę

Warto tu zwrócić uwagę na duże Toyoty dostępne wyłącznie z napędem hybrydowym. One również mają swój niemały udział w rynku flotowym. W I półroczu 2022 roku Camry była czwartym najpopularniejszym sedanem średniej wielkości dla firm (1285 egz.), a 7-osobowy Highlander trzecim najpopularniejszym dużym SUV-em (761 egz.). Firmy zarejestrowały w tym roku także 124 terenowe Land Cruisery. Oba SUV-y zanotowały duży wzrost zainteresowania wśród klientów flotowych – Highlander zyskał rok do roku 61%, a Land Cruiser 143%.

PROACE CITY i Hilux liderami segmentów

W I półroczu 2022 roku zdecydowanym liderem w segmencie kompaktowych vanów był PROACE CITY. Liczba firmowych rejestracji Toyoty – 1793 egz. – jest ponad dwukrotnie większa niż vana zajmującego drugie miejsce w zestawieniu. W czerwcu firmy zarejestrowały 177 egz. tego auta, co dało mu drugi najlepszy wynik w segmencie.

Najlepszy wynik wśród vanów średniej wielkości od stycznia do czerwca zapisał na swoim koncie PROACE z liczbą 1427 rejestracji. W czerwcu PROACE był trzeci (172 rejestracje).

Zdecydowanym liderem w segmencie pick-upów we flotach był Hilux z wynikiem 518 rejestracji i udziałem w segmencie na poziomie 44,5%. W minionym miesiącu firmy zarejestrowały 68 egz. terenowej Toyoty.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły