Wyjątkowa linia stylistyczna Toyota GR SPORT

Zainspirowana sportową rywalizacją na najwyższym poziomie

2021-06-15

GR SPORT to wyjątkowa linia stylistyczna, która postała, by uhonorować sukcesy, jakie zespół TOYOTA GAZOO Racing odnosi w światowym motorsporcie. W salonach Toyoty dostępne są obecnie 4 kompaktowe modele w specjalnej wersji GR SPORT. Są to Toyota C-HR, Corolla Hatchback, Corolla Sedan oraz Corolla TS Kombi. Każdy z nich można będzie przetestować podczas Dni Otwartych trwających do 19 czerwca.

TOYOTA GAZOO Racing to aktualny mistrz świata wyścigów długodystansowych i faworyt rajdowych mistrzostw świata (WRC). Zespół ten nie tylko reprezentuje Toyotę w zawodach, ale też wiele uwagi poświęca przenoszeniu technologii wypracowanych na najszybszych torach i odcinkach specjalnych do seryjnych samochodów.

Na bazie doświadczeń zdobytych w motorsporcie TOYOTA GAZOO Racing opracowała 2 sportowe samochody – tylnonapędową GR Suprę i hot hatcha GR Yarisa z napędem na cztery koła. Pojawieniu się sportowych spod znaku GR od początku towarzyszy specjalna linia stylistyczna GR SPORT dedykowana popularnym modelom Toyoty.

Hybrydy w wersji GR SPORT

Linia stylistyczna GR SPORT obejmuje obecnie 4 kompaktowe samochody – Toyotę C-HR, Corollę Hatchback, Corollę Sedan i Corollę TS Kombi. GR SPORT należy do najbogatszych wersji wyposażenia w ofercie Toyoty i jest dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym.

Warto podkreślić, że Toyota jest jedyną marką, która udostępnia 2 napędy hybrydowe do wyboru w jednym modelu. Toyotę C-HR, Corollę Hatchback i Corollę TS Kombi można kupić zarówno z dynamicznym układem hybrydowym o mocy 184 KM, opartym na silniku 2,0 l, jak i z oszczędnym napędem z silnikiem 1,8 l, który rozwija moc 122 KM.

Linia stylistyczna Toyota GR Sport zainspirowana sportową rywalizacją na najwyższym poziomie
Co wyróżnia linię stylistyczną GR SPORT?

Pojazdy z linii stylistycznej GR SPORT można rozpoznać po czarnym dachu, światłach głównych i tylnych w technologii LED, emblemacie GR SPORT na klapie bagażnika oraz felgach aluminiowych o specjalnych wzorach.

Corolla GR SPORT jest wyposażona m.in. w 17'' felgi aluminiowe (18'' w pakiecie Dynamic), przednie fotele pokryte materiałową tapicerką z elementami skóry w sportowej stylistyce, skórzaną kierownicę z perforacją, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej i system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk).

Toyota C-HR w wersji GR SPORT wyróżnia się 19'' felgami aluminiowymi i skórzaną tapicerką Black Alcantara. Kierownica jest obszyta perforowaną skórą typu nappa, a korzystanie z samochodu ułatwia inteligentny kluczyk.

Linia GR SPORT – ceny

Za Toyotę C-HR GR SPORT, czyli najwyższą wersję wyposażenia hybrydowej Toyoty C-HR, zapłacimy od 131 000 zł (od 139 800 zł z dynamicznym napędem 2.0 o mocy 184 KM). Ceny Corolli Hatchback Hybrid 1.8 w wersji GR SPORT zaczynają się od 121 100 zł, a 184-konnej odmiany od 130 000 zł. Corolla Sedan Hybrid 1.8 w tej wersji wyposażenia kosztuje 118 600 zł. Corolla z nadwoziem TS Kombi z wyposażeniem GR SPORT jest dostępna od 125 000 zł.

Linia stylistyczna Toyota GR Sport zainspirowana sportową rywalizacją na najwyższym poziomie

Ceny wszystkich modeli hybrydowych Corolli i Toyoty C-HR uwzględniają Ekobonus 1,5%.

Auta z linii specjalnej GR SPORT można teraz obejrzeć, przetestować i zamówić w salonach Toyoty w ramach Dni Otwartych trwających do 19 czerwca. Dostępna jest także specjalna kolekcja gadżetów TOYOTA GAZOO Racing.

Dowiedz się więcej

Lekki użytkowy van elektryczny Lekki użytkowy van elektryczny Nowy projekt Toyotay i partnerów Wymienne baterie do samochodów Wymienne baterie do samochodów Dowiedz się więcej o nowym projekcie Klub Rekordowych Przebiegów Klub Rekordowych Przebiegów Pochwal się trwałością swojej Toyoty Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wyniki sprzedażowe Toyoty w lipcu 2022 roku Wzrost udziału w rynku do 17,7% Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia